راهنمای طرح تعویض وارجاع:

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان در خرید از ما همواره از الویت‏‌های مدیکسن بوده است و مدیکسن در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد قبول به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین  مواردی بهتر است به شرح دستورالعمل ذیل اقدام نمایند.

توصیه میگردد جهت تعویض و یا مرجوع نمودن کالا تا انتهای این بخش را مطالعه نمایید.

طرح تعویض:

تعویض کالا به دو صورت انجام میشود :

1- انصراف مشتری بنا به دلایل شخصی که می بایست ظرف مدت 24 ساعت به واحد پشتیبانی اعلام گردد و سپس درهمین بازه زمانی با هماهنگی واحد پشتیبانی نسبت به ارسال کالا به هزینه خود  اقدام نماید.درزیر توضیحات بیشتری ارائه گردیده است.

2- بنا بدلایل نقص و ایراد فنی کالا

مشتریان مدیکسن برای تست فنی کالای خریداری شده تا5 روز (از زمان دریافت کالا)فرصت خواهند داشت ودرصورت بروزمشکل باید در اسرع وفت به اطلاع واحد پشتیبانی برسدو در صورتیکه کالای خریداری شده دارای ایراد فنی باشد، کالا برای آنها تعویض و چنانچه موجودی آن کالا در فروشگاه تمام شده باشد، مشتریان به انتخاب خود می توانند: 

1. کالای مشابه دیگری انتخاب نمایند. 

2. درخواست استرداد وجه نمایند. 

توجه شود اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف مدیکسن همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ضمانت تعویض نیستند.

باید دقت گردد باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوطه راه اندازی شوند (مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر، آبسردکن، مایکروویو و نظیر آنها) تنها باید توسط نصاب مجاز آن شرکت انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوطه یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.


شروط لازم برای تعویض کردن کالا عبارتند از: 

1. مشتری قبل از 5 روز نسبت به اعلام ایراد فنی بصورت مکتوب (فرستادن ایمیل ) اقدام نماید. 

2. ایراد فنی می بایست مورد تایید کارشناسان فنی مدیکسن ویا خدمات پس از فروش شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی قرار بگیرد و این ایراد ناشی از استفاده ناصحیح از کالا خریداری شده یا مسائلی نظیر وارد شدن ضربه به دستگاه، نوسانات برق، آب خوردگی و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.


توجه1: چنانچه ایراد فنی مورد تایید قرار بگیرد، ضمن تعویض کالا، هیچ هزینه ای برای عودت و ارسال مجدد از مشتریان اخذ نخواهد شد، اما چنانچه ایراد فنی مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد، ضمن برگشت مجدد کالا، هزینه عودت و ارسال مجدد از مشتری دریافت خواهد شد. 

توجه 2: گارانتی صرفاً شامل ایرادات فنی کالا بوده و ایرادات و مشکلات ظاهری را شامل نمی گردد. همانطور که  قبلا در بخش دیگری اشاره گردید، مشتری موظف است در هنگام تحویل سفارش ، سلامت ظاهری دستگاه را بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 5 روز مهلت استفاده، بطورسالم نگهداری شود .

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت تعویض را از بین خواهد برد..

 3-استفاده نادرست پس از تحویل کالا ومواردی مانند حمل و نقل و جابجایی نادرست، نصب و راه اندازی اشتباه ، تنظیمات نادرست ، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) شامل خدمات تعویض و ارجاع نمیشود.

4-چنانچه کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد وظاهر کالا معیوب و نفص داشته باشد

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد (جعبه محصول حتما باید سالم و بدون خش و پارگی بماند تا محصول قابل تغویض باشد).

- عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در مواردی جزییات ظاهری عکس با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک ،وجود مغایرت ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

انصراف از خرید و درخواست تعویض بنا بدلایل شخصی ،به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد و ظرف 24 ساعت به صودت تلفنی یا ایمیلی به اطلاع واحد پشتیبانی برسد.

سفارش یک کالا به تعداد، شامل حق استرداد نمی‌شود.

همچنین در صورت انصراف از خرید، کلیه هزینه های ارسال  و عودت کالا  به عهده مشتری خواهد بود.

در صورتیکه جنس ارسال شده دارای هدیه و یا امتیاز ویژه باشد ،بامرجوع کردن کالا هدیه و امتیاز به مشتری تعلق نمیگیرد وباید به مدیکسن برگردانده شود.

در صورت انصراف بعد از ثبت سفارش ویاپرداخت مبلغ کالا، قبل از ارسال کالا لطفا موضوع انصراف خودرادر همان روز سفارش فورا اطلاع دهید. بدلیل اینکه سفارشات بصورت روزمره و سریع به واحد ارسال اعلام میگردد و این واحد در جهت تامین اجناس اقدامات لازم را انجام میدهدو هزینه های خاص خودرادارد لذا درصورت اقدام به ارسال کالا هزینه های مربوطه از مشتری اخذخواهد شد. 

توجه :

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال خواهدشد( که هزینه ارسال بعهده مشتری میباشد). در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک هفته بصورت امانت نزد مدیکسن در واحد پشتیبانی باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ،مدیکسن در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت و مشتری حق هیچگونه اعتراضی ندارد.


جهت ارسال کالا:

قبل از هرگونه اقدام جهت بازگرداندن کالا حتما به مدیکسن به روشهای گفته شده اطلاع دهید.

- در صورتی که ساکن سایر شهرها به جزتهران هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید بخش خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.


پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟


- کارشناسان خدمات پس ازفروش کالاها، ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏ نمایند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در سایت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی(که بسرعت انجام میگیرد) و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ مدیکسن بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، مابه التفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.


اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و مدیکسن در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد. هنگامی که وضعیت کالا در بخش خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد ملاک عمل و اقدام فروشگاه، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش نمایندگی کالاها است.


طرح عودت کالا:

در صورتیکه مشتریان ، به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوند و بخواهند کالای تحویل گرفته شده را مرجوع نمایند، تا 3 روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را مسترد نمایند. تنها شرط لازم آن است که کالای خریداری شده از بسته بندی اولیه خارج نشده باشدوهیچکونه آسیبی ندیده باشدونیز از طریق روشهای تلفتی یا ایمیلی به واحد پشتیبانی اعلام نماید. در این شرایط وجه کالا حداکثر ظرف 48 ساعت پس از دریافت کالا توسط فروشگاه، به حساب مشتری واریز خواهد شد. در این موارد هزینه ارسال و عودت کالا بر عهده مشتری می باشد. . 

توجه: امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات نرخ ارز در بازار است مثل موبایل  ،وجود ندارد